Menu
Klubnyt 29. november kl. 15:44
Indkaldelse til ekstraordinær generalforsamling i Herrested-Ørbæk Boldklub Dato for afholdelse bliver torsdag d. 14. december
Klubnyt
12. november kl. 20:07 U9 & U10 fodbolddrenge til landskamp
Klubnyt
22. oktober kl. 13:57 Generalforsamling 2017
Klubnyt
19. september kl. 20:11 Broløbet 2017
Klubnyt
19. september kl. 20:02 Energi Fyn Cup på Odense Stadion

1. holdet Herre S4, efterår 2017 • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Holluf Pile-Tornbjerg IF 10 9 0 1 27
2 Nyborg G & IF 10 7 0 3 21
3 Drigstrup BK 10 7 0 3 21
4 Rolfsted IF 10 5 2 3 17
5 Langeskov IF 10 5 1 4 16
6 B 1909 10 5 0 5 15
7 Herrested - Ørbæk BK 10 5 0 5 15
8 Dalby IF 10 4 1 5 13
9 Fjordager IF 10 2 0 8 6
10 VB/KRIF 10 2 0 8 6
11 Posten (2) 10 2 0 8 6
Kommende kampe
Februar 2018
25.
søndag
10.12
OB (2)
Spillet
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C 2007 - 2. halvdel • Pulje 6
Espe Hallen (inde)
Herrested-Ørbæk BK
Espe Hallen (inde)
25.
søndag
10.36
Herrested-Ørbæk BK
Spillet
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C 2007 - 2. halvdel • Pulje 6
Espe Hallen (inde)
Nyborg G & IF (1)
Espe Hallen (inde)
25.
søndag
10.54
Herrested-Ørbæk BK
Spillet
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C 2007 - 2. halvdel • Pulje 6
Espe Hallen (inde)
Dalum IF
Espe Hallen (inde)
25.
søndag
11.12
Marienlyst (1)
Spillet
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C 2007 - 2. halvdel • Pulje 6
Espe Hallen (inde)
Herrested-Ørbæk BK
Espe Hallen (inde)
25.
søndag
11.30
Herrested-Ørbæk BK
Spillet
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C 2007 - 2. halvdel • Pulje 6
Espe Hallen (inde)
Nyborg G & IF (2)
Espe Hallen (inde)
25.
søndag
11.48
Herrested-Ørbæk BK
Spillet
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C 2007 - 2. halvdel • Pulje 6
Espe Hallen (inde)
Aunslev IF
Espe Hallen (inde)
Marts 2018
3.
lørdag
11.48
Dalum IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C 2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Kværndrup Hallen
Herrested/Ørbæk BK
Kværndrup Hallen
3.
lørdag
12.12
Vindinge BK
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C 2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Kværndrup Hallen
Herrested/Ørbæk BK
Kværndrup Hallen
3.
lørdag
12.36
Herrested/Ørbæk BK
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C 2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Kværndrup Hallen
Ryslinge BK
Kværndrup Hallen
3.
lørdag
13.00
Herrested/Ørbæk BK
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C 2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Kværndrup Hallen
Aarslev BK
Kværndrup Hallen
3.
lørdag
13.24
Kerteminde BK
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C 2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Kværndrup Hallen
Herrested/Ørbæk BK
Kværndrup Hallen
3.
lørdag
13.48
Langeskov IF
Herrer
U9
Inde - U9 drenge C 2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Kværndrup Hallen
Herrested/Ørbæk BK
Kværndrup Hallen
4.
søndag
11.18
Herrested-Ørbæk BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 2
Rantzausminde Hallen (inde)
O K S
Rantzausminde Hallen (inde)
4.
søndag
11.36
Krarup/Espe Fodbold
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 2
Rantzausminde Hallen (inde)
Herrested-Ørbæk BK
Rantzausminde Hallen (inde)
4.
søndag
11.54
Langeskov IF
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 2
Rantzausminde Hallen (inde)
Herrested-Ørbæk BK
Rantzausminde Hallen (inde)
4.
søndag
12.12
Herrested-Ørbæk BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 2
Rantzausminde Hallen (inde)
Brylle BK
Rantzausminde Hallen (inde)
4.
søndag
12.30
Ryslinge BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 2
Rantzausminde Hallen (inde)
Herrested-Ørbæk BK
Rantzausminde Hallen (inde)
4.
søndag
12.48
Herrested-Ørbæk BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2010 - 2. halvdel • Pulje 2
Rantzausminde Hallen (inde)
Højby S & G
Rantzausminde Hallen (inde)
Live-score

Kontakt os

Formand
profilepic
Karl Erik Rex Ellegaard
Seniorformand
profilepic
Anders Christensen
Ungdomsformand
ingen img
Jesper Hvolgård
Næstformand
profilepic
Helle Larsen
Sekretær
ingen img
Mark Brogaard Pedersen
ingen img
Jens Schrøder

Støt vores sponsorer